Instagram Takipçi Hilesi Yolları

İNSTAGRAM‘DA TAKİPÇİ SAYISINI ARTTIRMANIN YOLLARI!

Haberleşmenin , sosyalleşmenin nasıl ve ne şekilde sağlanacağını önceden kestirmek gayet zor olmaktaydı . Şartların basit ve yetersiz olduğunu bildiğimiz dönemlerden , teknolojin ve internetin son hızda kullanıldığı döneme sert bir geçiş yapmamız en başta bahsettiğimiz yolların daha belirginleşmesini ve çeşitlenmesini sağlamaktadır .

Hepimiz çılgınlar gibi bu teknolojiyi ve internetş kullanıyoruz. Her ortamda, her türlü şekilde internetin peşinden gidiyoruz. Birbirimiz hakkında her durumu, olayı bu mecralardan öğreniyoruz. Halimize üzüleceğimiz yerde aksine bir de gülüyoruz.Durum öyle bir boyuta geldi ki, sevgili olan 2 genç birbirlerinden ayrılmak istediklerinde bunu Facebook hesapları üzerinden duyuruyorlar. İnsanlar özel hayatlarıyla ilgili bilgilerini, duyurularını, fotoğraflarını sosyal paylaşım sitelerinde yayınlıyor. Kimin nasıl bir hayata sahip olduğunu neler hissedebileceğini yalnızca bu sayfalardan öğrenebiliyoruz.

İlginç bir görüntü, fotoğraf ya da çağrı bir anda yayılabiliyor.Bu yanlışlıklar sizi bir anda fenomen haline getirebiliyor. Bu yüzden yaşanan ilginç bir durum ; geçtiğimiz günlerde Hollanda’nın küçük bir kasabasında yaşanmış. 16 yaşına basan bir genç kız Facebook üzerinden doğum günü partisine yaptığı çağrının gizlilik ayarını yanlışlıkla herkese açık yapınca, parti daveti bir anda yayılmış. Partiye katılmak üzere 3 bin kişinin kasabaya akın etmesiyle birlikte olaylar çıktı. E bunca olaydan sonra ortada ne doğum günü kalmış ne de yeni yaş sevinci.

Kısacası sosyal paylaşım siteleri milyonları kapsayan ve özellikle internete erişebilen tüm genç kuşağı giderek daha fazla bağımlı hale getiren bir fenomen haline geldi. Bütün mesele bu fenomen olma arayışıyla kendini göstermeye başladı.

Onlarca genç sosyal medya kullanımının ne kadar fazla sayıda olduğunun farkında olduğu için kendini fenomen yapmanın yolunu arar oldu. Bunun için son dönemlerde en popüler programlar Periscope ve İnstagram’dır.

Periscope dilediğiniz yerden canlı yayın yapma imkanı tanırken, İnstagram ise özgürce fotoğraf ve video paylaşabilmenizi sağlıyor. Bu özgürlüğün derecenin ne kadar geniş olduğunu herhalde tahmin edebiliyorsunuzdur.

İşte bu uygulamalardan İnstagram hakkında popüler olma ihtimallerini sizler için araştırdık. Bu araştırmada yer alan eylemleri uygularsanız, fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz .
”İnstagram hesabı olan bir genç, bu hesaptaki takipçilerinin sayısını nasıl arttırabilir?” şeklindeki soru bu yazımızda temel konu olarak esas alınmaktadır.

Bu soruya verilebilecek birden fazla cevap söz konusudur. Bunlar arasında daha önemli olduğunu düşündüğümüz yöntemlerden sizlere bahsetmek istiyoruz. Bunları dikkate almanız sizler için gayet yararlı olacaktır.

İnstagram’da popüler olmanız için ; öncelikle hitap etmek istediğiniz kitleyi ve bu kitleye ulaşacağınız yolları iyi hesaplamak ve belirlemek gereklidir. Bunu söylememizin nedeni farklı insan tiplerinin var olmasıdır. Bu sosyal medya kanalında ; cinsellik, güzellik, zenginlik, ünlü olma, yardımsever olma, çok gezme, güncel haberlere kayıtsız kalmama, parodi hesaplar oluşturma gibi konu ve yöntemlerinden birini kullanarak popüler olmanız mümkündür. Bu o kadar önemli bir husus ki , bir anlamda yol haritanızı belirlemenizi ve gideceğiniz yolu seçmenizi sağlayacaktır desek yalan söylemiş olmayız.

Bu konuyu belirlediğinizi varsayıyoruz.

Ardından yapacağınız iş, paylaşımlarınızın kalitesini , farklılığını ve sayısını arttırmak olacaktır. Bunun için fotoğrafların efektiyle, ışığıyla, çekiliş yolu gibi imkanlarla farklılık yaratmak gerekmektedir. Bu farklılıklar için telefonların fotoğraf uygulamalarının size kesinlikle yardımı olacaktır. Bu tür fotoğraf uygulamaları içerisinde en iyi olanlardan biri ya da ikisini kullanmanız sizin lehinize olacaktır. Kullandığınız telefonun işletim sistemine uygun olan programları seçmeniz bu konuda önemlidir.

Bir de bu fotoğrafların altına yazılacak yazı ya da eklenecek tag durumu var. Öncelikle koyduğunuz fotoğrafın türüne ve anlatmak istediğine uygun bir alt yazı yazın. Eğer bu yazı yerine ya da yazının yanına hashtag ekleyecekseniz, bunun mantıklı ve anlamlı olmasına dikkat ediniz.

Sosyal olmak iletişime geçmenizi gerektirir bunu unutmayın. Ancak bunun için her paylaşımın altına ”takibe takip” gibi can sıkan ve klişeleşmiş şeyler yazmayın. Bu sayede takipçi sayınızı arttırmak bir yana hesabınızı bile kaybedebilirsiniz. Onun dışındaki sosyalliğinize dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Son olarak ücretli olarak çalışan takipçi satış siteleri yolundan bahsedebiliriz. Bu bildiğiniz bir alışveriş benzeri bir işlemdir. Sizden istenen para karşılığında, önerilen takipçiler hesabınızdaki takipçi sayısına eklenir. Ancak bu yol tehlikedir, mecbur kalmadıkça yönelmenizi tavsiye etmiyoruz.

Sonuç olarak ; bu yöntemleri iyi bilmeniz ve uygulamanız sizin yararınıza olacaktır ve sizlere instagram takipçi hilesi kazandıracaktır. Bol takipçili günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir